(0) 0,00 

Skontaktuj się z nami: +48 91 311 96 04

Zaloguj się | Kontakt z nami

Jak jest zbudowany i jakie ma zastosowanie ciągnik elektryczny?


Ciągniki elektryczne cieszą się dużą popularnością we wszelkiego rodzaju magazynach i nie tylko. Jak są zbudowane i jakie jest ich zastosowanie? Na te pytania odpowiemy w artykule.

Czym są magazynowe wózki elektryczne?

Magazynowe ciągniki elektryczne to urządzenia do łatwego transportu ładunków na przyczepach. Znajdują zastosowanie nie tylko w magazynach, ale też w halach produkcyjnych, warsztatach i wszędzie tam, gdzie liczy się szybki przewóz towarów z miejsca na miejsce. Podczas gdy wózek widłowy umożliwia składowanie na regały, ciągnik umożliwia przewóz większej ilości towaru w jednym przebiegu. Za pomocą ciągnika elektrycznego i podpiętych do niego przyczep można jednorazowo przewieźć nawet do kilkudziesięciu ton towaru. Są to bezemisyjne, ekologiczne urządzenia stanowiące doskonałe uzupełnienie parku maszynowego, wyposażonego w wózki widłowe.

Jak zbudowany jest ciągnik elektryczny?

Ciągnik, w zależności od typu może być obsługiwany w pozycji stojącej lub siedzącej. Sercem urządzenia jest elektryczny, bezobsługowy, energooszczędny silnik. Wydajne akumulatory zapewniają długi czas pracy na jednym ładowaniu. Do ciągnika, przy pomocy trzpienia, w łatwy sposób można podczepić przyczepy, na których będziemy przewozić ładunek. Taki zestaw transportowy umożliwia zapakowanie produktów potrzebnych do różnych etapów procesów produkcyjnych lub sprawniejsze skompletowanie zamówienia. Przyczepy są uniwersalne, dlatego mogą być pozostawione i odebrane przez inny wózek. Obsługa wózka wraz z przyczepami jest bardzo prosta. W przeciwieństwie do wózków widłowych nie wymaga posiadania uprawnień, dlatego pracę operatora może wykonywać praktycznie każdy.

Jakie zastosowanie mają magazynowe ciągniki elektryczne?

Magazynowe ciągniki elektryczne są urządzeniami, które możemy umieścić pomiędzy tradycyjnymi wózkami platformowymi a wózkami widłowymi. Wykorzystanie ciągników elektrycznych obejmuje między innymi:

- pobieranie elementów do produkcji z różnych części magazynu i przewożenie ich na stanowiska pracy;

- przewożenie towarów na wyznaczone miejsca magazynowe;

- kompletowanie zamówień;

- przewożenie ciężkich ładunków na większych dystansach na terenie magazynu lub pomiędzy magazynami.

Wróć

© 2021 IPZ. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin