(0) 0,00 

Skontaktuj się z nami: +48 91 311 96 04

Zaloguj się | Kontakt z nami

OPONY

OPONY DO WÓZKÓW WIDŁOWYCH

Ze względu na częstą zmianę kierunku jazdy, nagłe manewry oraz częste przyspieszanie i hamowanie opony do wózków widłowych muszą wyróżniać się wytrzymałością i niezawodnością. Zastosowanie wysokiej jakości, odpowiednio dobranych opon sprawia, że praca za pomocą wózka staje się bezpieczniejsza, bardziej komfortowa i precyzyjniejsza. W naszym sklepie znajdą Państwo opony do wózków widłowych renomowanych producentów, firm CAMSO, KABAT i RODACO, w dużym wyborze modeli o różnych parametrach. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem opon do wózków widłowych, a w razie jakichkolwiek wątpliwości zachęcamy do kontaktu.

RODZAJE OPON DO WÓZKÓW WIDŁOWYCH

Wyróżnia się dwa główne rodzaje opon do wózków widłowych:

  • Opony pneumatyczne – opony pompowane. Występują w dwóch wersjach: diagonalnej, o ścianie bocznej odpornej na uszkodzenia, zapewniającej wysoką stabilność, jak również radialnej, z wysokim bieżnikiem oraz czołem wzmocnionym stalową siatką, ale miękką ścianą boczną, a więc bardziej podatną na przebicie.
  • Opony superelastyczne – zwane również pełnymi, wykonane w całości z gumy. Stosowane wszędzie tam, gdzie istnieje duże ryzyko uszkodzenia opony, a więc na halach złomowiskach, gruzowiskach czy wysypiskach śmieci. Dzięki zastosowaniu specjalnej warstwy uginającej się gumy zapewniają zbliżony komfort jazdy do opon pneumatycznych.

Ponadto w użyciu znajdują się również opony amortyzujące, przeznaczone do przenoszenia ładunków o dużej masie na krótkich odcinkach za pomocą niewielkich wózków.

Opony można również podzielić ze względy na sposób montażu. Wyróżnia się opony standard, które są montowane na felgi skręcane oraz na felgi pierścieniowe z zabezpieczeniem pierścieniowym, jak również opony Quick, przeznaczone do montażu na felgach bezpierścieniowych.

CZYM KIEROWAĆ SIĘ PRZY WYBORZE OPONY DO WÓZKA WIDŁOWEGO?

Wybierając opony do wózka widłowego, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim trzy kryteria:

  • nawierzchnię, na której będzie wykorzystywany wózek,
  • rodzaj przewożonych ładunków,
  • intensywność eksploatacji wózka.

Odpowiednie opony to lepsza przyczepność i trakcja, mniejsze drgania oraz spowolnione zużycie zarówno samego ogumienia, jak i elementów zawieszenia wózka. Warto więc poświęcić chwilę na wybór takich opon, które będą idealnie dopasowane do charakteru prowadzonych prac.

© 2022 IPZ. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin