(0) 0,00 

Skontaktuj się z nami: +48 91 311 96 04

Zaloguj się | Kontakt z nami

Blog

Jak dobrać uszczelkę pod głowicę do wózka widłowego?

Wózki widłowe ze względu na dużo obciążenia na jakie są narażone, mogą dość często ulegać różnego rodzaju usterkom. Jedną z najczęściej się powtarzających jest rozszczelnienie głowicy silnika, spowodowane przez zużycie lub uszkodzenie uszczelek. W takiej sytuacji należy wymienić cały ich komplet na nowe elementy. Problemem może wtedy okazać się dobór odpowiednich części zamiennych. Co należy przy tym wziąć pod uwagę?

Czytaj dalej

Oś napędowa jako podstawa układu jezdnego wózka widłowego

Wózki widłowe to sprzęt, który sprawdzi się we właściwe każdym magazynie, a także w wielu zakładach produkcyjnych czy w hurtowniach oraz sklepach wielkopowierzchniowych. Konstrukcja wózka pod wieloma względami przypomina konstrukcję wielu innych pojazdów kołowych – jednym z ich elementów są osie napędowe. Czym one są, jaką rolę spełniają i co warto wiedzieć o ich eksploatacji?

Czytaj dalej

Na co zwracać uwagę, kupując części do wózków widłowych online?

Wózki widłowe, podobnie jak każdy pojazd mechaniczny z czasem ulegają wyeksploatowaniu i finalnie usterkom. Dlatego każdy posiadacz wózka prędzej czy później stanie przed koniecznością zakupu części zamiennych. Wygodną formą nabywania takich artykułów jest skorzystanie z usług sklepu internetowego. Niemniej zanim umieścimy produkt w koszyku i dokonamy transakcji, warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Jakich?

Czytaj dalej

Przydatne akcesoria do baterii trakcyjnych

Akumulatorowe wózki widłowe to sprzęt sprawdzający się dobrze w wielu zakładach przemysłowych i magazynach – szczególnie tam, gdzie nie ma możliwości wykorzystania sprzętu zasilanego z silnika spalinowego. Baterie trakcyjne używane w tego typu pojazdach dla zachowania pełnej sprawności wymagają odpowiedniej konserwacji. Do jej przeprowadzenia przydadzą się różnego rodzaju akcesoria. Dowiedz się więcej na ich temat.

Czytaj dalej

Wybór nowego wózka widłowego a marka. Któremu producentowi warto zaufać?

Rynek wózków widłowych jest w dzisiejszych czasach bardzo rozbudowany – można na nim znaleźć produkty różnych marek. Jak się okazuje wybór odpowiedniej marki może mieć spore przełożenie na wiele aspektów pracy z wózkiem – między innymi efektywność oraz koszty eksploatacji. Dlaczego tak się dzieje? Na jakie marki warto postawić swoje pieniądze kupując nowy wózek?

Czytaj dalej

Jak działa układ hamowania wózka widłowego?

Wózki widłowe to podstawa wyposażenia każdego magazynu oraz innych obiektów, w których konieczny jest transport bliski ładunków o znacznej masie – np. sklepów wielkopowierzchniowych czy zakładów produkcyjnych. Aby wózek spełniał wszystkie standardy bezpieczeństwa, musi być wyposażony między innymi w skuteczny układ hamulcowy. Dowiedz się, w jaki sposób funkcjonuje ten mechanizm.

Czytaj dalej

© 2021 IPZ. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin