Blog

Cover Image

Zastosowanie styków pomocniczych do baterii trakcyjnych

W celu ułatwienia przewozu towarów o znacznej masie w magazynach, halach produkcyjnych czy sklepach wielkopowierzchniowych stosowane są jezdniowe wózki podnośnikowe, które zwyczajowo nazywane są wózkami widłowymi. Wiele z tych wykorzystywanych w pracach rozładunkowych oraz przeładunkowych pojazdów mechanicznych napędzanych jest elektrycznie poprzez zastosowanie baterii trakcyjnych. Do ich skutecznego ładowania idealnie nadają się styki pomocnicze.

Więcej

Cover Image

Jak prawidłowo oznakować regały magazynowe?

Magazyn to pomieszczenie do składowania rozmaitych ładunków o różnej masie i wymiarach. Towary zwykle grupuje się i umieszcza w specjalnie przygotowanych do ich gromadzenia regałach magazynowych. Prawidłowe oznakowanie tych regałów to jeden z najważniejszych procesów logistycznych mających wpływ na zorganizowaną pracę całego magazynu. W jaki sposób właściwie oznakować regały i półki znajdujące się w magazynie?

Więcej

Cover Image

5 ciekawostek o wózkach widłowych

Wózki widłowe, a właściwie podnośnikowe wózki jezdniowe, to jedne z najpopularniejszych urządzeń stosowanych w transporcie bliskim i magazynowaniu. Te kołowe pojazdy mechaniczne wykorzystywane są do przewozu towarów o znacznej masie. Są niezastąpione nie tylko w magazynach i halach produkcyjnych, ale również w sklepach wielkopowierzchniowych, centrach ogrodniczych, a nawet na lotniskach. Maszyny te znacząco ułatwiają transport towarów i poprawiają sprawność funkcjonowania całego zakładu.

Więcej

Cover Image

Jak często należy wykonywać przeglądy wózków widłowych?

Wózki widłowe to pojazdy mechaniczne, które służą do łatwego przewozu i przemieszczania towarów o dużej masie na niewielkie odległości. Znajdują zastosowanie między innymi w magazynach różnego typu, sklepach wielkopowierzchniowych, portach, fabrykach i na placach budowy. Bardzo istotne jest dokonywanie ich regularnych przeglądów, aby być pewnym poprawnego działania wózka widłowego każdego dnia oraz zapewnić bezpieczeństwo zarówno osoby obsługującej, jak i innych pracowników znajdujących się w pobliżu.

Więcej

Cover Image

Czym kierować się przy wyborze stołu nożycowego do warsztatu?

Stół nożycowy, zwany również stołem podnośnym, to urządzenie robocze, które można podnosić i opuszczać do potrzebnej wysokości. Dzięki swojej nieskomplikowanej, ale jednocześnie wytrzymałej konstrukcji znacznie ułatwia podnoszenie i przemieszczanie dużych ciężarów. Zależnie do modelu można na nim umieszczać elementy o masie od kilkudziesięciu do nawet kilku tysięcy kilogramów. W sprzedaży mamy różne rodzaje stołów podnośnych, dlatego warto dowiedzieć się więcej na ich temat, aby wybrać optymalny model dla prowadzonej przez nas działalności.

Więcej

Cover Image

Jaki wózek widłowy wybrać do pracy na zewnątrz?

Podczas pracy z wykorzystaniem wózków widłowych w zamkniętych pomieszczeniach trzeba wziąć pod uwagę emisji spalin. Nawet w najlepiej wentylowanej hali magazynowej i produkcyjnej wymiana powietrza jest bowiem wolniejsza niż na otwartej przestrzeni. Z tego względu wewnątrz pomieszczeń najlepiej sprawdzają się wózki elektryczne, które nie wydzielają żadnych spalin, ewentualnie zasilane gazem – jednak wyłącznie przy zastosowaniu odpowiednich filtrów oraz zapewnieniu skutecznej wentylacji pomieszczeń.

Więcej