(0) 0,00 

Skontaktuj się z nami: +48 91 311 96 04

Zaloguj się | Kontakt z nami

Blog

Jakie filtry stosuje się w wózkach widłowych?

Podobnie jak większość maszyn, wózki widłowe wymagają do prawidłowego funkcjonowania różnego rodzaju mediów i płynów eksploatacyjnych. Substancje te muszą charakteryzować się wysokim stopniem czystości, w przeciwnym wypadku ich wydajność spada. Zanieczyszczenie płynów eksploatacyjnych jest również groźne dla stanu wózków. Dlatego w swojej konstrukcji posiadają one różnego rodzaju filtry. Dowiedz się o nich więcej.

Czytaj dalej

Oryginalne czy zamienniki - jakie części do wózków widłowych wybierać?

Ogromne obciążenia, jakim każdego dnia poddawane są wózki widłowe sprawiają, że urządzenia te są szczególnie podatne na usterki i awarie. W takich sytuacjach należy wyposażyć się odpowiednie części zamienne. Na jakiego rodzaju komponenty postawić? Oryginalne, pochodzące od producenta maszyny, czy może zamienniki? Dowiesz się tego z poniższego artykułu.

Czytaj dalej

Jak odbywa się chłodzenie silnika wózka widłowego?

Urządzenia mechaniczne generują w trakcie pracy duże ilości ciepła. Nadmiar energii cieplnej to poważny problem, gdyż przyczynie się do uszkadzania elementów układów, takich jak jednostka napędowa, i w rezultacie prowadzi do poważnych awarii. Dlatego też ciepło musi być w skuteczny sposób odprowadzane na zewnątrz. W jaki sposób cel ten jest realizowany w przypadku wózków widłowych?

Czytaj dalej

Za co odpowiada oś skrętna w wózku widłowym?

Trudno wyobrazić sobie efektywną pracę magazynu czy wielu sklepów wielkopowierzchniowych, które nie miałyby na swoim wyposażeniu wózków widłowych. Maszyny te sprawdzą się również z wielu zakładach produkcyjnych działających w wielu branżach przemysłowych. Skuteczność i bezpieczeństwo pracy z wózkiem w dużej mierze uzależniona jest od sprawności jego układów – między innymi osi skrętnej. Do czego ona służy?

Czytaj dalej

Zalety superelastycznych opon do wózków widłowych

Wózek widłowy, podobnie jak pojazdy samochodowe, potrzebuje do sprawnego działania odpowiedniego ogumienia. Innymi słowy – bez opon jest on w praktyce niezdolny do pracy. Wybór opon do wózków jest w dzisiejszych czasach bardzo szeroki, a szczególną uwagę zwracają tak zwane opony superelastyczne. Czym one są, jakie mają właściwości i dlaczego warto się na nie zdecydować?

Czytaj dalej

Czy wózki widłowe mają skrzynię biegów?

W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie sprawnego funkcjonowanie jakiegokolwiek magazynu czy sklepów wielkopowierzchniowych bez wykorzystania wózków widłowych. Urządzenia te pozwalają sprawnie i bez większego wysiłku dokonywać rozładunku, załadunku i transportu bliskiego towarów. Mimo że konstrukcyjnie znacznie się różnią od typowego samochodu osobowego, można znaleźć między nimi pewne podobieństwa – np. w kwestii skrzyni biegów.

Czytaj dalej

© 2021 IPZ. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin