(0) 0,00 

Skontaktuj się z nami: +48 91 311 96 04

Zaloguj się | Kontakt z nami

Regały magazynowe

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

REGAŁY MAGAZYNOWE

Regały magazynowe są podstawowym elementem każdej przestrzeni magazynowej. To wielopoziomowe konstrukcje, które umożliwiają składowanie różnego rodzaju towarów. Regały magazynowe wykonywane są najczęściej ze stali, dzięki czemu są solidne i odporne na uszkodzenia, ale spotyka się również konstrukcje aluminiowe, charakteryzujące się niższą wagą. Innym materiałem stosowanym do produkcji regałów jest polipropylen, z którego wykonuje się przede wszystkim półki. Półki z polipropylenu są trwałe, wytrzymałe oraz łatwe w czyszczeniu.

REGAŁY STATYCZNE I DYNAMICZNE

Regały magazynowe dzieli się na dwie główne kategorie: statyczne i dynamiczne. Regały statyczne nie zmieniają swojego położenia w procesie składowania – są umiejscowione na stałe, a czasami dodatkowo przytwierdzone do ścian lub podłoża. Regały statyczne dzieli się na:

  • Regały ramowe – zasadniczym elementem ich konstrukcji jest powtarzający się układ ramowy, który składa się z belek poprzecznych i słupów nośnych połączonych ze sobą stężeniami. Składowanie odbywa się na nich poziomo. Wśród regałów ramowych wyróżnia się:
    • Regały półkowe – wyposażone w półki montowane na poprzeczkach nośnych. Składuje się na nich głównie towary niespaletyzowane, zazwyczaj o niewielkich gabarytach.
    • Regały paletowe – nazywane także bezpółkowymi lub wysokiego składowania. Przeznaczone głównie do składowania towarów umieszczonych na paletach.
    • Regały przepływowe – składowanie na tych regałach odbywa się z wykorzystaniem bieżni wałkowych. Ładunki przemieszczają się po nich z miejsca załadunku do miejsca odbioru w sposób grawitacyjny lub wymuszony.
  • Regały wspornikowe – ich podstawowym elementem konstrukcyjnym są słupy nośne ze wspornikami. Wykorzystywane głównie do składowania elementów dłużycowych.

Regały dynamiczne wyposażone są z kolei w elementy jezdne, najczęściej szyny, dzięki którym można je przemieszczać. Rozwiązanie takie umożliwia wyeliminowanie korytarzy transportowych, a tym samym optymalne wykorzystanie przestrzeni magazynowej. Regały dynamiczne stosowane są przede wszystkim w tych miejscach, w których koszt utrzymania dostępnej powierzchni magazynowej jest wysoki, takich jak chłodnie czy mroźnie.

© 2022 IPZ. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin