(0) 0,00 

Skontaktuj się z nami: +48 91 311 96 04

Zaloguj się | Kontakt z nami

Dźwig warsztatowy - dlaczego jest niezbędnym elementem każdego warsztatu?


Dźwig warsztatowy to niezwykle przydatny element wyposażenia każdego warsztatu i zakładu produkcyjnego, w którym przemieszcza się duże i ciężkie elementy z miejsca na miejsce. Za jego pomocą łatwo wykonamy prace przeładunkowe, naprawcze czy remontowe. Dźwigi to urządzenia o wszechstronnym zastosowaniu. Spotykane są w  magazynach, zakładach przetwórczych, a także bardzo często, w warsztatach samochodowych, gdzie wykorzystywane są bezpiecznego wyjmowania i przenoszenia silników.

 

Jak zbudowany jest dźwig warsztatowy?

Żuraw warsztatowy zwany również dźwigiem warsztatowym jest praktycznym urządzeniem dźwignicowym. Podobnie, jak inne podnośniki magazynowe dźwigi warsztatowe są wykonane z solidnych materiałów, co, w zależności od modelu, zapewnia udźwig nawet do kilku ton. Żurawie warsztatowe wyglądem przypominają tradycyjne żurawie budowlane. Mogą być mobilne bądź być na stałe przytwierdzone do ściany lub posadzki. Dźwigi umiejscowione na słupie przytwierdzonym do podłoża pracują na dużym obszarze – zakres obrotu to nawet 360 stopni. Urządzenia dźwigowe różnią się między sobą konstrukcją wysięgnika. Na podstawie tego kryterium możemy wyróżnić żurawie warsztatowe wspornikowe i żurawie warsztatowe odciągowe. Rozwiązania wspornikowe umożliwiają podnoszenie ładunku na większą wysokość niż odciągowe. W zależności od modelu dźwigi mogą być sterowane ręcznie bądź automatycznie.

 

Jak bezpiecznie używać dźwigu warsztatowego?

Do sprawnego i bezpiecznego manewrowania dźwigiem warsztatowym na kołach potrzebujemy równego, płaskiego podłoża, które jest w stanie przyjąć obciążenie. Ładunek przed przeniesieniem powinien być opuszczony do najniższego możliwego punktu. Ze względów bezpieczeństwa nie należy przenosić obciążonego żurawia nad nierównymi powierzchniami. Dźwigi stosowane zgodnie z przeznaczeniem są bezpieczne dla operatorów. Dźwigi warsztatowe ułatwiają pracę, dlatego tak często wykorzystywane są w zakładach produkcyjnych i przemysłowych w wielu różnych branżach.

 

Wróć

© 2021 IPZ. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin