(0) 0,00 

Skontaktuj się z nami: +48 91 311 96 04

Zaloguj się | Kontakt z nami

Czym kierować się przy wyborze stołu nożycowego do warsztatu?


Stół nożycowy, zwany również stołem podnośnym, to urządzenie robocze, które można podnosić i opuszczać do potrzebnej wysokości. Dzięki swojej nieskomplikowanej, ale jednocześnie wytrzymałej konstrukcji znacznie ułatwia podnoszenie i przemieszczanie dużych ciężarów. Zależnie do modelu można na nim umieszczać elementy o masie od kilkudziesięciu do nawet kilku tysięcy kilogramów. W sprzedaży mamy różne rodzaje stołów podnośnych, dlatego warto dowiedzieć się więcej na ich temat, aby wybrać optymalny model dla prowadzonej przez nas działalności.

Budowa i działanie stołu podnośnego

Stół nożycowy to urządzenie mające zamiast zwykłych nóg symetryczną konstrukcję, która pozwala na opuszczanie i podnoszenie blatu ruchem nożycowym, co zapewnia płynność przemieszczenia. W urządzeniu tym zamontowany został siłownik hydrauliczny, który gwarantuje bezpieczne podnoszenie przedmiotów nawet o bardzo dużej masie. Dodatkowo – jeśli jest to stół mobilny, w jego dolnej części znajdują się kółka z hamulcem, a także uchwyt, co umożliwia bezpieczne przemieszczanie stołu i sterowanie nim.

Dzięki stołowi nożycowemu możliwe jest naprawianie pojazdów i urządzeń, transportowanie ciężkich przedmiotów wewnątrz danego zakładu, a także dostarczanie ich do załadunku czy odbieranie od kuriera. Może on służyć także jako miejsce wykonywania prac stojących podczas produkcji, naprawiania różnych maszyn czy archiwizacji. Znajduje zastosowanie przede wszystkim w różnego rodzaju warsztatach wytwarzających i naprawiających maszyny oraz ich elementy, urządzenia elektryczne, a także elementy instalacji.

Wybór najlepszego stołu nożycowego do warsztatu

Stoły nożycowe znajdują różne zastosowanie, dlatego w sprzedaży mamy wiele ich rodzajów. Aby wybrać optymalny dla naszego warsztatu, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na takie właściwości jak:

- Maksymalny udźwig urządzenia, który powinien wynosić kilka tysięcy kilogramów. Tak, abyśmy bez trudu mogli umieścić na stole każdy pojazd czy maszynę, którą mamy zamiar naprawiać.

- Wysokość podnoszenia, która ma bardzo duże znaczenie dla komfortu naszej codziennej pracy. Jeśli stół nie będzie podnosił się do wystarczającego poziomu, to wszystkie czynności będziemy musieli wykonywać w postawie schylonej, co przez dłuższy czas jest bardzo wyczerpujące.

- Wymiary stołu, w tym przede wszystkim jego optymalna długość i szerokość, aby móc umieścić na nim wszystkie potrzebne elementy.

- Wysokość pomieszczenia, w którym podnośnik ma być zamontowany. Wyróżniamy płaskie i kompaktowe stoły podnośne, które różnią się wysokością konstrukcji. Te pierwsze są niższe, natomiast te drugie – wyższe, ponieważ pod ich platformą umieszczony został agregat hydrauliczny.

- Jedynie podnoszenie przedmiotów albo także ich transportowanie, ponieważ od tego zależy rodzaj stołu, jaki będzie optymalny. Kupić możemy stoły stacjonarne albo mobilne, które umożliwiają bezpieczne przemieszczanie znajdujących się na nich elementów.

- Dodatkowe funkcje stołu, ponieważ może być nam potrzebna opcja przechylania stołu na bok albo inne niestandardowe dostępne tylko w wybranych modelach.

Wróć

© 2021 IPZ. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin