PODNOŚNIKI

Z wykorzystaniem podnośników codzienna praca w warsztacie czy magazynie staje się o wiele lżejsza. Sklep IPZ przygotował dla swoim Klientów bogatą ofertę wysokiej jakości podnośników od renomowanych producentów, firm JUNGHENIRICH, EDMOLIFT i HOVMAND. Poniżej znajdą Państwo krótkie charakterystyki poszczególnych rodzajów podnośników dostępnych w naszym asortymencie. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z zamieszczonymi informacjami. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt.

STOŁY PODNOŚNE NOŻYCOWE

Stoły podnośne nożycowe znajdują szerokie zastosowanie w warsztatach oraz zakładach przemysłowych. Ułatwiają pracę i poprawiają jej komfort, ponieważ pozwalają na szybką regulację wysokości. W naszej ofercie znajdą Państwo szeroki wybór stołów podnośnych marki AMEISE o udźwigu od 500 do nawet 3000 kg i maksymalnej wysokości podnoszenia wynoszącej 1 m. W sprzedaży mamy  egzemplarze z platformą najazdową, modele w kształcie litery U oraz podnośniki korbowe, które pozwalają na łatwiejszy załadunek.

Dźwigniki nożycowe EDMOLIFT

Klientom poszukującym urządzeń o większych możliwościach polecamy dźwigniki nożycowe marki EDMOLIFT. To konstrukcje z pojedynczymi lub podwójnymi nożycami, wyposażone w obszerne platformy robocze o szerokości od 800 do 1200 mm, które charakteryzują się udźwigiem w zakresie 1000–3000 kg i pozwalają na unoszenie ładunków nawet na wysokość 2700 mm. Stoły nożycowe EDMOLIFT wykonane są z wysokiej jakości stali lakierowanej proszkowo, dzięki czemu są wyjątkowo odporne na korozję i uszkodzenia mechaniczne.

Wózek podnośny

W ofercie naszej firmy znajdziesz także wózki podnośne, czyli stoły na kółkach, ze składanym uchwytem, które dzięki niewielkim rozmiarom zmieszczą się tam, gdzie nie wjadą większe maszyny. Ich zaletą jest sprawny mechanizm regulacji, który pozwala na szybką i bezproblemową zmianę wysokości. Zamontowane kółka pozwalają na wygodne przemieszanie podnośników i są wyposażone w hamulce postojowe. Dzięki lakierowaniu proszkowemu wózki podnośne odporne są na korozję oraz zarysowania i nie wymagają konserwacji. Sprawdzą się doskonale w magazynach, halach przemysłowych czy zakładach produkcyjnych.

PODNOŚNIKI DO PALET

Podnośniki do palet wyposażone są w specjalne widły, które umożliwiają zarówno podnoszenie, jak i wychylanie palet oraz koszy siatkowych, ułatwiając ich pozycjonowanie. Dostępne w naszym asortymencie podnośniki do palet zaprojektowane przez firmy JUNGHEINRICH i EDMOLIFT cechują się udźwigiem w zakresie 750–800 kg, wysokością podnoszenia wynoszącą około 900 mm oraz możliwością wychylania wideł o 20 lub 40°. Rodzaj podnoszenia – ręczny, elektryczny lub hydrauliczny – jest różny w zależności od modelu.

Elektryczny podnośnik nożycowy

Elektryczny podnośnik nożycowy to jeden z najwygodniejszych modeli. Korzystanie z niego nie wymaga użycia siły rąk, co jest bardzo dużym atutem w przypadku udźwigu materiałów ważących kilkaset kilogramów. Osoba obsługująca podnośnik nie obciąża swojego kręgosłupa i może pracować w ergonomicznych warunkach. Płynne i szybkie podnoszenie możliwe jest poprzez naciśnięcie zaledwie jednego przycisku. Wózek z elektrycznie podnoszonym blatem roboczym wyposażony jest w bezobsługowy i dokładnie zabezpieczony akumulator, który zapewnia podnośnikowi długą żywotność. Jego ładowanie możliwe jest w dowolnym miejscu, w którym jest dostęp do gniazdka elektrycznego.

PODNOŚNIKI Z PLATFORMĄ I TRZPENIEM

Nasz asortyment podnośników uzupełniają urządzenia marki HOVMAND. Posiadamy szeroki wybór podnośników z platformą do unoszenia akcesoriów i pojemników opakowaniowych na wygodną wysokość. W zależności od modelu podnośniki wyposażone są w platformę z tworzywa sztucznego, metalu lub drewna. Do transportu ciężkich rolek polecamy z kolei podnośniki z trzpieniem, które dzięki kompaktowej budowie można stosować także na niewielkiej przestrzeni. Oferujemy modele z trzpieniem pojedynczym oraz podwójnym.